Říjen: Tajemství stromů

Stromodům


Život stromů


Duše stromů


MŮJ STROM VŠEMI SMYSLY

(popisování vybraného stromu v přírodě prostřednictvím smyslů)

Můj strom (Naty K.)

Je jehličnatý a je do špičky, je trošku širší než moje noha. Je moc velký. Když jdu k němu, cítím, jak mi dává vzduch. Má hnědou kůru, je příjemný na pohlazení a má kořeny zaryté v zemi.

Můj strom (Luky H.)

Když jsem k němu přišel, tak mi řekl, že šumí a voní a je strašně chytrý. Má tvrdou kůru.

Můj strom (Flori D.)

Můj strom má drsnou kůru, je jehličnatý, má malé šišky. Jmenuje se modřín. Je hodně široký a kořeny má úplně v zemi. Šumí mu jehličí.

Můj strom (Lucka N.)

Já jsem řekla ahoj a on zafoukal vítr. Můj strom je docela veliký a má hrubý kmen. Zjistila jsem, že mu je dobře. Řekl mi, že se narodil stejně jako já. Můj strom vypadá jako jeden, ale jsou dva. Jmenují se Lálí a Kery. Jsou to stromová dvojčata.

Můj strom (Vali Z.)

Můj strom je krásný. Jmenuje se Danty a má se dobře, ale chybí mu láska. Zeptala jsem se ho, jestli mě má rád, odpověděl, že ano. Sluchem mi šeptá, zrakem je krásný, hmatem je hebký.

Můj strom (Anna M.)

Můj strom má tvrdou kůru, bílou a hnědou barvu a žluté lístky. Je to bříza. Je to listnatý strom, je vysoká a široká. Je mi u ní dobře, uvolnila jsem se u ní od stresu.

Můj strom (Daniel Ž.)

Můj strom má drsnou kůru. Je úzký a vysoký. Je to jehličnan. Chce se mi u něj běhat. Voní po jídle a šumí.

Můj strom (Amálka K.)

Můj strom má hnědou kůru a taky zelené listí a vrtulky. Je docela úzký a docela malý. Má hodně větví. Když u něj jsem, tak slyším, jakoby mě k sobě volal. Když u něj jsem, tak se cítím líp a sportovněji.

Můj strom (Filip S.)

Můj strom je drsný, má zelené listy, některé jsou suché a je velký. Říkal mi Trololo. Je chudý a špatně se po něm leze.


POSELSTVÍ STROMŮ

(skládání příběhu stromů ze slov ztraceného oghamového poselství)

Poselství stromů (Lucka M.)

Jeden člověk viděl na zemi spadlé vrtulky, ale nevěděl, z jakého stromu pocházejí. Byl si ale vědom toho, že s tím stromem má spojení. Tak šel, až ho našel a poznal, že ten strom žije a dýchá. Proto jsem ráda, že žiju na Zemi.

Poselství stromů (Nikol Š)

Člověk zasadil strom a z něj vykoukly dva spojené stromy. A život je stvořil. A ty stromy dýchají a rostou a ví, že vyrostly na Zemi.