Leden: Nový rok

Hvězda přání


Ledové království


ZIMNÍ PŘÍBĚH 2017/18

(tvoření zimního příběhu ze střípků slov psaných runovým písmem s obrázkem)

Paní Zima už přinesla chladné počasí. Všude byl sníh a led. Neustále padaly vločky a všude se třpytil sníh. V zahradách už nebyl žádný květ. Bylo mrazivo a rampouchy se objevily na všech střechách. Nikde nebylo jediné pírko. Jiskřilo se, až z toho přecházely oči. Byla to veliká krása. Flori D.

Jednou ráno se probudil jeden kluk, podíval se z okna a uviděl krásně třpytivý sníh. Řekl si, že už konečně přišla pravá zima a že půjde ven sáňkovat. Zeptal se mámy, jestli může jít. Máma mu řekla: "Můžeš, ale pořádně se obleč, protože je venku mráz." Vyšel ven a spatřil kolem sebe krásné ledové květy a veliké rampouchy. Začalo sněžit. Padající vločky se vznášely jako jemná pírka a krásně ledově se jiskřily. Při sáňkování začalo být klukovi chladno, a tak se rozhodl jít domů. Lucka M.

Jednoho rána byl strašný chlad. Na oknech byl vidět mráz a venku bylo hodně sněhu. Z nebe padaly vločky a rybník byl celý zamrzlý tak, že na něm byl led. Protože byl Štědrý den, děti dostávaly dárky. Jedna holka jménem Terka dostala krásné třpytivé šaty. Na stole měli doma krásný květ. Terka šla ven, našla pírko a nevěděla, co s ním. Náhle spatřila jiskru a také rampouch. Řekla si: "To je pravá zima. Konečně za ty roky je pravá zima." Amča K.


Zimní příroda


Zdravé tělo